ERASMUS+

15 let existence programu Erasmus v České republice v roce 2013


V letošním roce slaví program Erasmus již 15 let svého působení v České republice. Od roku 1998 pomohl již více než 58 tisícům českých studentů a téměř 21 tisícům zaměstnanců a pedagogů českých vysokých škol vycestovat do zahraničí na zkušenou.

Erasmus pomáhá studentům a zaměstnancům vysokých škol v jejich osobním a profesním rozvoji. Proto jsme se rozhodli tuto pomoc společnosti nějak oplatit. K příležitosti 15letého výročí programu Erasmus v České republice jsme vyhlásili akci "Staň se Erasmus patronem a pomoz tam, kde je potřeba".

Zajímá vás, jak se k nám přidat a také se stát Erasmus patronem?

Pak se podívejte na naše webové stránky věnované 15 letům programu Erasmus!

Program Erasmus vyslal napříč Evropou již 3 miliony studentů

26 let po svém zahájení v Evropě se programu Erasmus podařilo dosáhnout velkého cíle: vyslat 3 miliony studentů na zkušenou do zahraničí. Vysokoškolští studenti mají možnost v rámci tohoto úspěšného vzdělávacího programu studovat v zahraničí nebo absolvovat pracovní stáž v zahraniční společnosti.

Při příležitost dosažení počtu 3 milionů "Erasmáků" uspořádala Evropská komise akci, jejímž cílem bylo překročení tohoto milníku oslavit. Z každé země (z celkového počtu 1 800 přihlášených kandidátů) byl vybrán jeden absolvent programu Erasmus, který bude reprezentovat svou zemi jako "třímiliontý student". Za Českou republiku byl třímiliontým studentem vybrán Vojtěch Zrůst, student Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze. Vojtěch, student navazujícího magisterského oboru Kognitivní informatika na Fakultě informatiky a statistiky byl v akademickém roce 2012/2013 vyslán na studijní pobyt Erasmus do Reykjavík University na Islandu.

Jeho příběh si je možné přečíst zde: http://ec.europa.eu/education/erasmus/3million/czech_cs.htm.

Na stejné webové stránce jsou ke zhlédnutí též příběhy ostatních 32 studentů, kteří byli vybráni jako třímiliontí studenti, aby reprezentovali svou zemi.


26. 9. 2013

Důležité odkazy
© 2023 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.