AKTUALITY

Prezident Petr Pavel jmenoval rektora Davida Dlouhého brigádním generálem ve výslužbě


U příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu jmenoval prezident republiky Petr Pavel v sobotu 28. října 2023 na Pražském hradě 16 vojáků a příslušníků bezpečnostních sborů České republiky do generálských hodností.

Plukovníka ve výslužbě Mgr. Davida Dlouhého, Ph.D., rektora Policejní akademie České republiky v Praze jmenoval prezident Petr Pavel do hodnosti brigádního generála ve výslužbě.

„V minulosti jsem měl několikrát příležitost stát na vaší straně, a proto vím, co všechno to obnáší, než se člověk k této události dostane," uvedl dnes prezident a bývalý voják Pavel. Do výslužby odešel v hodnosti armádního generála. „Generálské hodnosti se nedávají za známost, dávají se za výkon a splnění všech podmínek. To, že jste ty podmínky splnili, znamená, že jste na pomyslných vrcholcích svých pyramid," dodal prezident v průběhu slavnostního aktu.

„Povýšení do generálské hodnosti si velice vážím. Jsem si však současně vědom i toho, že to není jen ocenění mé práce, ale jde o ocenění činnosti Policejní akademie ČR v Praze a práce všech jejich zaměstnanců," řekl rektor David Dlouhý.
Foto: Jakub Stadler, MAFRA

30. 10. 2023


Důležité odkazy
© 2023 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.