AKTUALITY

Dne otevřených dveří se zúčastnilo více než 1500 návštěvníků


O prohlídku areálu Policejní akademie České republiky v Praze a doprovodný program v rámci Dne otevřených dveří je každoročně velký zájem. Stejně tomu bylo i v sobotu 17. února 2024, kdy vstupní branou prošlo na 1500 návštěvníků.

Návštěvníci si mohli prohlédnout kriminalistické laboratoře, posluchárny a odborné učebny, tunelovou i laserovou střelnici, vědeckou knihovnu a sportovní zázemí univerzity včetně plaveckého bazénu. V areálu byly rozmístěny statické ukázky nejmodernější policejní techniky Letecké služby PČR, Ředitelství služby dopravní policie, Ředitelství služby cizinecké policie, Speciální pořádkové jednotky KŘP hl. m. Prahy, Ochranné služby PČR, Pyrotechnické služby PČR a Poříčního oddělení KŘP hl. m. Prahy.

Policisté Ochranné služby Policie ČR a Mobilní jednotky cizinecké policie předvedli přítomným návštěvníkům také praktické ukázky služebního zákroku při ozbrojeném napadení chráněné osoby a zadržení nebezpečného pachatele. Mnozí návštěvníci si nenechali ujít ani tradiční setkání se zástupci univerzity v aule Policejní akademie České republiky v Praze. 
 
 
 

18. 3. 2024

Důležité odkazy
© 2023 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.