Aktuality

Představili jsme akademii studentům žateckého regionu

Propagace studia na VŠ, tak se jmenovala akce, kterou v pondělí 13. listopadu v prostorách školy pořádalo Gymnázium v Žatci. Letošního již 6. ročníku se zúčastnilo 10 vysokých škol. Poprvé se studentům a studentkách představila také naše univerzita. Vedle poskytnutí základních informací o studiu, průběhu přijímacího řízení a možností uplatnění absolventů v praxi předvedli ukázku budoucím vysokoškolákům také pracovníci z Katedry kriminalistiky Fakulty bezpečnostně právní, která nadchla na 210 návštěvníků.

Do žateckého gymnázia zavítali také středoškoláci z Loun, Kadaně a Klášterce nad Ohří. Prohlédli si prezentace VŠCHT Praha, VŠ finanční a správní Most, VŠE Praha, ČVUT Praha, VŠ báňské - Technické univerzity, Univerzity J. E. Purkyně Ústí nad Labem, ČZU Praha, Západočeské univerzity Plzeň a Univerzity obrany Brno. S velkým zájmem se setkala také naše univerzita. Nejvíce dotazů se týkalo průběhu přijímaček a to, zda jsou jejich součástí fyzické testy. Když se dozvěděli, že nejsou, tak mnohým přítomným v tom okamžiku doslova spadl kámen ze srdce. Mnozí projevili zájem o studium, ale přiznali, že jsou hodně inspirováni kriminálkami v televizi, kdy jejich vzory jsou hlavní vyšetřovatelé či detektivové. "Já bych chtěl být policista v terénu, nejlíp u zásahové jednotky, ten těžkooděnec," prohlásil Ondřej (18) z domácího gymnázia a jeho spolužák Antonín (19) řekl: "Já bych chtěl řešit případy, vraždy." Kamarádka studentky Sarah (18) z Loun pracuje ve vězení a tak i ona by ráda pracovala u policie. Řadu středoškoláků překvapilo, že na Policejní akademii studují také civilní uchazeči, kteří policisty nejsou a nebudou. Michaela (19) a Sára (18) z Klášterce nad Ohří studují obor sociální činnost na Střední odborné škole a možnost vysokoškolského studia na akademii je nadchla.

"Naším cílem je, aby studentky a studenti získali povědomí o tom, jaké vysoké školy je u nás možné studovat. Ze zkušeností z minulých lech víme, že mají povědomí především o humanitních směrech, jako jsou práva, medicína, pedagogické fakulty. Chceme, aby poznali i technické vysoké školy, a měli přehled o všem, co mohou studovat," konstatovala Miluše Botková, výchovná poradkyně Gymnázia v Žatci a dodala: "Jsme moc rádi, že Policejní akademie přijala naše pozvání, že je zde spolu s Univerzitou obrany. Loni se děvčata i hoši na policejní akademii často ptali."

"Každoročně se k nám hlásí na 3000 zájemců a ke studiu jsme přijímali necelou tisícovku studentů. Letos poprvé jsme jich do prvních ročníků přijali na 1200. Uplatnění našich absolventů je velmi široké. Od ozbrojených bezpečnostních sborů až po úřady státní správy a místní samosprávy. Těší nás zájem studentů žateckého regionu a věřím, že se k nám do školy přijedou podívat v lednu a únoru příštího roku, kdy proběhnout Dny otevřených dveří," konstatoval na závěr prorektor pro zahraniční styky a vnější vztahy František Hřebík.


 

22. 11. 2017

© 2018 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.
www.polac.cz/g2/view.php?aktualit/zatec17/foto.html