Aktuality

Orientační týden pro přijaté studenty programu Erasmus+

V letním semestru akademického roku 2017/2018 se do studia na PA ČR v Praze zapojilo rovněž 20 Erasmus studentů z Velké Británie, Polska a Bulharska.

Zde přinášíme jejich postřehy z průběhu zahajovacího týdne, který se konal na přelomu ledna a února:

"The Orientation Week at the Police Academy was very interesting and fun. We had presentations from staff members with information about the Police Academy and the history of the Academy, which was very informative and engaging. We also had a trip to a town called Mělník. We visited the historical town, the castle, the wine cellars, and even got to try some very nice wine. We also learnt the Czech language over the week, which was very beneficial as now all of the students have a basic knowledge and being able to greet people, numbers, date and times, ask for directions, and order in a restaurant. Which has been helpful when visiting the city and communicating with Czech people. We were all excited to visit the Invisible Exhibition, however due to a mix up of dates, unfortunately we were unable to go. Hopefully we will be able to visit on another occasion. Overall the Orientation Week was very useful in helping the group mix and get to know each other, and help us settle in to the Police Academy. It was a nice warm welcome to Prague and the Police Academy.

Thank you for your time and effort that was put in to the week.

Thank you again for the Orientation Week, we had lots of fun!"

Incoming Erasmus+ students            "Orientační týden na Policejní akademii v Praze byl moc zábavný a zajímavý. Velice poutavá byla prezentace o Policejní akademii, kterou si připravili pracovníci akademie. Navštívili jsme město Mělník - prošli jsme si historické centrum, prohlédli si zámek a vinné sklepy, kde jsme ochutnali tamní víno. Během celého týdne jsme se poctivě učili češtinu, což bylo obrovským přínosem. Nyní máme všichni základní znalosti a jsme schopni pozdravit se s lidmi, zeptat se na cestu nebo si objednat v restauraci. Bezpochyby byl celý přípravný týden velice užitečný - vzájemně jsme se poznali a aklimatizovali se do života na PA. Uvítání v Praze a především na akademii bylo vřelé.

Děkujeme za úsilí, které jste věnovali přípravě tohoto týdne.

Ještě jednou děkujeme za orientační týden. Moc jsme si ho užili!

Studenti Erasmus+            


20. 2. 2018

© 2018 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.
www.polac.cz/g2/view.php?aktualit/rothenburg3/foto.html