AKTUALITY

Odborníci diskutovali o nových možnostech při odhalování trestné činnosti

Pod záštitou rektora Policejní akademie plk. v.v. Mgr. Davida Dlouhého, Ph.D. a ředitele Kriminalistického ústavu Policie ČR v Praze plk. Mgr. Ĺuboše Kothaje proběhla v úterý 26. září mezinárodní vědecká konference nazvaná "Pokroky v kriminalistice". V minulosti se naše univerzita střídala v pořádání této akce s Akademií Policejního sboru v Bratislavě. Letošní ročník byl spolupořádán s Kriminalistickým ústavem, který je u nás významnou a uznávanou znaleckou institucí. Na konferenci zavítal náměstek policejního prezidenta pro SKPV brig. gen. Mgr. Tomáš Kubík a náměstek ředitele Kriminalistického ústavu plk. Ing. Pavel Kolář, CSc.

Téměř 140 účastníků především z řad příslušníků našich bezpečnostních sborů a hosté ze Slovenska, Německa, Rakouska a Bulharska si vyslechli přednášky odborníků z Kriminalistického ústavu, Akademie Policejního sboru v Bratislavě, Policejní akademie ČR v Praze, Vysoké školy Saské policie, Spolkového kriminálního úřadu Vídeň, NCOZ SKPV a Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu. Organizátoři konference na závěr uvedli, že v průběhu všech vystoupení byla prezentována řada nových poznatků. Účastníci získali zajímavé informace, kam se v moderní době kriminalistika posunula a jaké jsou nové možnosti při odhalování trestné činnosti.

U příležitosti konání této akce, předal rektor David Dlouhý medaile Policejní akademie doc. JUDr. Zdeňku Konrádovi, CSc. a doc. Ing. Jaroslavu Suchánkovi, CSc. jako ocenění jejich dlouholeté práce. Poděkoval jim za to, že se velkou měrou podíleli na rozvoji kriminalistické vědy a zasloužili se také o vysoké renomé naší univerzity.9. 10. 2023


Důležité odkazy
© 2023 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.