AKTUALITY

Do vzdělávání na Policejní akademii se zapojí experti z NÚKIB


Rektor Policejní akademie David Dlouhý a ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Lukáš Kintr podepsali 4. dubna 2023 rámcovou smlouvu o spolupráci obou institucí. Byly tak oficiálně stanoveny a přijaty podmínky kooperace pro společné zabezpečování a rozvoj vzdělávací, vývojové a inovační činnosti v oblastech týkajících se kybernetické bezpečnosti na dané univerzitě.

Na základě podmínek vycházejících z přijaté smlouvy budou zástupci NÚKIB, jakožto odborníci z praxe, na akademii pravidelně přednášet, účastnit se seminářů a prezentovat témata, jako jsou krizové řízení, ochrana kritické infrastruktury, forenzní analýza, predikce změn v bezpečnostním prostředí ČR a další oblasti kybernetické bezpečnosti. Spolupráce bude také spočívat v řešení společných projektů, nabídce stáží, navrhování a konzultacích témat závěrečných prací studentů.

"NÚKIB je institucí, která disponuje množstvím expertů, jejichž odbornost a praxí získané zkušenosti v oblasti kybernetické bezpečnosti mohou být obrovským přínosem pro vzdělávání na naší akademii. Know-how, které mohou předat našim studentům je nedocenitelné," uvedl rektor David Dlouhý. "Kybernetická bezpečnost se týká každého z nás a spolupráce mezi různými institucemi je v této oblasti základním stavebním kamenem. Vítám proto, že jsme dokázali navázat spolupráci s Policejní akademií, kterou vnímám jako velmi důležitou, a těším se z další příležitosti podílet se na vzdělání a výchově budoucích expertů na kybernetickou bezpečnost v České republice," řekl po podpisu smlouvy ředitel NÚKIB Lukáš Kintr.


17. 4. 2023

Důležité odkazy
© 2023 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.