Aktuality

Naši studenti se zúčastnili mezinárodního kurzu 5th International Studycourse v Německu

Ve dnech 20. března až 7. dubna proběhl na Polizeiakademie Niedersachsen ve městě Hannoversch Münden 5th International Studycourse. Kurzu ve městě, které se nachází v srdci samotného Německa, se zúčastnili studenti naší školy a také z dalších států Evropy, z Norska, Lotyšska, Litvy, Estonska, Španělska, Švýcarska, Polska a Maďarska.

Pro účastníky byl připraven třítýdenní pestrý a zajímavý program. "Měli jsme možnost vyzkoušet si několikrát střelbu, výcvik zaměřený na prohledávání objektů, absolvovali jsme návštěvu policejní stanice i speciální pořádkové jednotky a připravili pro nás také mnoho přednášek s praktickým zaměřením. V rámci sportovních aktivit jsme si užili i adrenalinového dobrodružství v lanovém centru," podělili o své zážitky studenti Alžběta Majorová, Šimon Juřík, David Svoboda a Daniel Grener.

Mimo oficiálního programu pro ně němečtí kolegové zorganizovali celou řadu společenských akcí, kde docházelo k neformálnímu setkávání a diskuzím na řadu témat. Víkendový volný čas využili studenti k návštěvě okolních měst Kassel a Göttingen. "Dva z nás zde také měli možnost oslavit své narozeniny s pomocí všech kolegů ve velkém stylu," uvedla Alžběta Majorová a její kolegové shodně dodali: "Na závěr bychom rádi zmínili profesionální přístup ze strany lektorů a organizátorů, jelikož vše bylo perfektně organizačně zařízené a všichni nám byli kdykoliv nápomocní. Jsme velmi rádi, že jsme si mohli odvézt plno nových zkušeností, zážitků a také nových mezinárodních přátelství."


 
 

9. 5. 2017© 2018 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.
www.polac.cz/g2/view.php?aktualit/nemecko4/foto.html