Aktuality

Kurz programu celoživotního vzdělávání "KRIMINALISTICKÁ FOTOGRAFIE V MANUÁLNÍM REŽIMU"

Ve dnech 5. - 9. prosince 2016 pořádala Katedra kriminalistiky, již druhý specializovaný kurz určený pro kriminalistické techniky z výkonu a další odborné pracovníky resortu Ministerstva vnitra, Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a Vojenské policie.

Garantem kurzu je Mgr. Zdeněk Marek a spolu s Jiřím Křížem, kriminalistických technikem SKPV Praha II. tento kurz realizují.

Hlavním cílem kurzu je zlepšení tristní situace a nízké kvality obrazové dokumentace prováděné při ohledání místa činu a při dokumentaci prováděných dalších úkonů specializovaných složek.

Kurz je týdenní a většinu času frekventanti tráví v kriminalistických laboratořích, kde se prakticky učí od základů kriminalistické fotografie po fotografii za snížených a spatných světelných podmínek.

Při nácviku si studenti projdou většinu typických druhů kriminalistických stop a cvičí jejich správnou fotografickou dokumentaci. Každý den je prováděno aktivní hodnocení a studenti se snaží nalézt a popsat své chyby či chyby jiných studentů.

Na závěr studenti provedli závěrečnou zkoušku, kdy vyhotovili samostatně dokumentaci ohledání cvičných míst činu a nalezených stop.

Kurz měl velmi pozitivní ohlas u frekventantů a ukazuje se, že se jedná o správnou cestu při zlepšování a zkvalitňování praktické činnosti policistů a dalších složek.


 

2. 1. 2017

© 2018 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.
www.polac.cz/g2/view.php?aktualit/krim_foto/foto.html