Aktuality

Den Policejní akademie přilákal tisíc návštěvníků

V rámci oslav 25. výročí založení naší univerzity proběhl v sobotu 16. září Den Policejní akademie. Akce přilákala téměř tisícovku návštěvníků, kterou neodradilo ani špatné počasí. Zájemci si mohli prohlédnout celý areál školy, aulu, posluchárny, laboratoře. Největší zájem byl o učebny kriminalistiky a plno bylo také na laserové střelnici, kde se skutečně střílelo. Řada rodičů s dětmi navštívila také knihovnu, ale největším lákadlem, a to především pro děti, byla hasičská a policejní technika a vozidla.

Vedle dvou hasičských aut si návštěvníci prohlédli motocykl a elektromobil, z vozového parku dopravní policie a také vodní stříkač, který používá pořádková policie. Nahlédli také do schengenbusu, tzv. pojízdné služebny, která slouží policistům k odhalování padělků nebo pozměněných dokumentů. Nechyběli potápěči s ukázkou svého vybavení. Pyrotechnici s robotem na zneškodňování bomb, dorazili až v průběhu dne, protože museli zasahovat v terénu. Stejný osud stihl také posádku zásahového vrtulníku. Ten musel po hodinové přehlídce z areálu akademie odletět k zásahu. O příjemnou atmosféru se postarala Hudba hradní stráže a Policie ČR se svou sólistkou.

"Byla to v rámci našich oslav 25. výročí založení univerzity velmi zdařilá akce. Jsme rádi, že si k nám našlo cestu tolik návštěvníků, většinou rodičů s dětmi a to i přesto, že se ve stejném termínu konala řada dalších významných akcí, jako například Dny NATO v Ostravě. Myslím si, že jsme zde všichni strávili i přes nepřízeň počasí příjemný sobotní den," uvedl prorektor pro zahraniční styky a vnější vztahy František Hřebík.


 
 
 
 
 
 
 

21. 9. 2017

© 2018 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.
www.polac.cz/g2/view.php?aktualit/dpa17_2/foto.html