Aktuality

Den otevřených dveří přilákal stovky návštěvníků

V sobotu 4. února se tento rok již podruhé otevřely dveře naší školy pro širokou veřejnost. Zhruba 800 návštěvníků si mohlo prohlédnout celý areál a také moderní policejní a hasičskou techniku a zásahová auta z jejich vozových parků.

Největší zájem byl tradičně o laserovou střelnici, o robota, kterého používají pyrotechnici k zneškodňování výbušnin a o vybavení potápěčů. Kvůli nepříznivému počasí tentokrát nepřiletěl zásahový vrtulník. Zájemci si prohlédli pracoviště katedry kriminalistiky, posluchárnu, učebnu a 200 z nich také knihovnu. Nechybělo ani tradiční setkání s managementem univerzity. Nejvíce dotazů se týkalo proběhu studia, požadavků na studenty a také jejich následného uplatnění v praxi.

"Velmi nás těší, že jak o lednový, tak o únorový Den otevřených dveří byl velký zájem a to i přes nepřízeň počasí. Letos oslaví naše škola 25. výročí založení a u této příležitosti připravujeme ještě jednu podobnou akci. Chceme Policejní akademii, která vzdělává odborníky pro bezpečnostní sbory naší republiky, představit co nejširší veřejnosti," uvedl prorektor pro zahraniční styky a vnější vztahy František Hřebík. 
 
 
 

7. 2. 2017

© 2018 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.
www.polac.cz/g2/view.php?aktualit/dod_2017_2/foto.html