Aktuality

Ve Dnech otevřených dveří si prohlédly akademii stovky návštěvníků


Tradičně se Policejní akademií pořádané Dny otevřených dveří těší velkému zájmu návštěvníků a letošek nebyl výjimkou. V lednu si prohlídku areálu a setkání s managementem univerzity nenechalo ujít na tisíc zájemců a v soboru 15. února prošlo vstupní bránou 850 návštěvníků.

Nejpočetnější skupinou bývají každoročně mladí lidé, kteří se rozhodují, kterou vysokou školu půjdou studovat. Rodiče s dětmi zase zajímaly ukázky techniky a vybavení jednotlivých složek IZS a nakonec se většina návštěvníku zúčastnila v aule tradičního setkání s managementem akademie. Letos padala na obou setkáních se zástupci vedení vysoké školy řada dotazů. Budoucí vysokoškoláky a jejich rodiče zajímal průběh přijímacího řízení, SCIO testy, kolik studentů bude přijato do jednotlivých studijních programů, ale také počty studentů, kteří odejdou ze školy v průběhu prvního ročníku. "Některé dotazy byly velmi úzce zaměřené, lidé se ptali například na to, jak probíhá doktorské studium a zda si vedeme statistiku o tom, kde najdou naši absolventi uplatnění v praxi. Zajímali se o možnosti a ceny ubytování a stravování," uvedla prorektorka pro studijní a pedagogickou činnost a celoživotní vzdělávání doc. PhDr. Věra Poláčková, CSc.

Zájemci si mohli prohlédnout kriminalistické laboratoře, posluchárny a knihovnu. Policisté představili zásahový vrtulník, hasiči moderní techniku, se kterou likvidují ničivé živly a dopravní policie předvedla svá rychlá vozidla. Jako vždy se velkému zájmu těšili také pyrotechnici a jejich robot na zneškodňování bomb a potápěči se svým speciálním vybavením. Na své si přišli zájemci o studium, rodiče a hlavně děti.


 
 
 
 
 
 
 

19. 2. 2020

© 2021 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.
www.polac.cz/g2/view.php?aktualit/dod_20/foto.html