Aktuality

Dny otevřených dveří opět přilákaly stovky návštěvníků

Každoročně je o Dny otevřených dveří velký zájem a stejně tomu bylo i letos. V lednu si prohlídku areálu a setkání s managementem univerzity nenechalo ujít na 800 zájemců a v soboru 16. února prošlo vstupní bránou tisíc návštěvníků.

Tyto akce ve velké míře využívají mladí lidé, kteří si vybírají vysokou školu a pak rodiče s dětmi. Prohlédnout si mohli kriminalistické laboratoře, posluchárny a knihovnu. Policisté představili zájemcům zásahový vrtulník, hasiči moderní techniku, se kterou likvidují ničivé živly a dopravní policie předvedla svá rychlá vozidla. Velkému zájmu se těšili pyrotechnici a jejich robot na zneškodňování bomb a potápěči se svým speciálním vybavením.

Návštěvníci si nenechali ujít ani tradiční setkání s managementem univerzity. „Většina dotazů se týkala studia na naší škole, dále ubytování a studentských aktivit. Mladí lidé se ptali na termín podání přihlášek a bližší informace k nové struktuře přijímacích zkoušek,“ uvedl prorektor pro zahraniční styky a vnější vztahy Mgr. František Hřebík, Ph.D. a dodal: „Potěšilo nás, že univerzitu navštívila také třicetičlenná skupina neslyšících spoluobčanů z celé republiky. Společně se svým tlumočníkem si prošli celý areál, byli hodně zvídaví, zajímala je moderní technika, vozový park a také zbraně, které si mohli prohlédnout, vzít do rukou a bez nabíjení vyzkoušet.“


 
 
 
 
 
 
 

19. 2. 2019

© 2018 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.
www.polac.cz/g2/view.php?aktualit/dod_19/foto.html