Aktuality

Prorektor obdržel Cenu Bezpečnostní rady státu

Za celoživotní odborné působení v oblasti kybernetické kriminality a kybernetické bezpečnosti a za celoživotní prospěšnou pedagogickou činnost na úseku vzdělávání příslušníků bezpečnostních sborů České republiky obdržel ve středu 7. června Cenu bezpečnostní rady státu pro rok 2017 doc. RNDr. Josef Požár, CSc., prorektor Policejní akademie ČR v Praze. Na úřadu vlády ji převzal z rukou ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka a ministra obrany Martina Stropnického.

Za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky obdrželi tuto cenu také:

  • redakce časopisu Vojenské rozhledy za dlouholetou podporu rozvoje vědy, výzkumu a vzdělávání v oblasti vojenství a obranných a bezpečnostních studií.
  • Ing. Karel Prskavec - za celoživotní prospěšnou práci v oblasti bezpečnostní a obranné politiky ČR a její osvěty a za aktivní činnost v bezpečnostní komunitě.
  • Mgr. Pavlína Bláhová - za diplomovou práci "Vliv absence principů good governance na rozvoj organizovaného zločinu".

Cenu Bezpečnostní rady státu za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky uděluje Bezpečnostní rada státu za významná díla v oblasti bezpečnostní a obranné politiky České republiky nebo za aktivní činnost v bezpečnostní komunitě a také za celoživotní prospěšnou práci v oblasti bezpečnostní a obranné politiky České republiky a její osvěty.30. 6. 2017


© 2018 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.
www.polac.cz/g2/view.php?aktualit/cena_brs/foto.html