Aktuality

Finále celostátní středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti
na Policejní akademii České republiky v Praze

Dne 19. dubna 2018 se v areálu Policejní akademie ČR v Praze uskutečnilo národní finále 2. ročníku Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti pod záštitou rektora univerzity, pana doc. JUDr. Mgr. Josefa Salače, Ph.D., Dr.h.c.. Akci zorganizovala Pracovní skupina kybernetické bezpečnosti České pobočky AFCEA ve spolupráci s Fakultou bezpečnostního managementu PA ČR v Praze a celou řadou státních, akademických a profesních organizací.

Do odpolední části soutěže postoupilo 24 studentů, pro něž byly připraveny tři týmové úlohy. Složení jednotlivých týmů pro každou z úloh určoval zvláštní los. Vítězové se zúčastní evropského finále v Anglii.

V průběhu finálového dne byl připraven pro studenty, jejich pedagogy, odbornou veřejnost a bezpečnostní komunitu doprovodný program.

Na Policejní akademii ČR v Praze se v rámci soutěže uskutečnil Bezpečnostní seminář s hlavním tématem "Digitální stopa", který poukázal zejména na rizika úniku dat v sociálních sítích a ochranu osobních informací. Na celém programu participovalo více než 600 osob. Ze semináře bude vydána elektronická publikace. Další informace naleznete na www.kybersoutez.cz. 
 
 
 

24. 5. 2018

© 2018 Policejní akademie České republiky v Praze. Všechna práva vyhrazena.
www.polac.cz/g2/view.php?aktualit/afcea_18_4/foto.html